Jak „správně“ vypisovat Žurnál?
Hned v úvodu chceme podotknout, že neexistuje správný a nesprávný způsob vypisování Žurnálu. Je tvůj a tedy záleží jen na tobě, z jaké strany to uchopíš.
Úhledně vypsaný, doplněný o vlastní řádky, tabulky, kresby či plný „lékařského“ škrabopisu (doktoři snad prominou :) ). Je to jen a jen na tobě, jaký způsob zapisování poznámek zvolíš.
V úvodu ti navrhujeme možný způsob kategorizování zápisků:
Doporučujeme ti zapisovat si do diáře prakticky vše, co tě čeká . Výrazně to odbřemení mentální tlak, který je vyvíjen na tvou mysl. Stejně tak si své myšlenky a úkoly kategorizuj. Můžeš se inspirovat naším návodem, ale klidně si můžeš vymyslet vlastní systém poznámkování svých dní a plánů.
Možná tě osloví systém maličkých piktogramů či prázdných (úkol) a vyplněných čtverečků (splněný úkol). Nebo budeš minimalista a úkoly budeš označovat jednoduchou tečkou či pomlčkou. Já v rámci zapisování patřím mezi ty pragmatičtější lidi, vždyť posuďte sami:
Ale znám obdivuhodně obdarované lidi, kteří si dokáží poznámkovat přednášku prostřednictvím kreseb a na základě nich si pamatují její obsah io půl roku. Inu, jak říká pradávná moudrost „proti gustu žádný dišputát“...
PS: Doporučujeme ti seznámit se is metodou Bullet Journal , která si nachází stále větší oblibu u mnoha lidí.